Bądź silna !

Dzisiaj trochę o tym, żeby się nie załamać. 
Odpuściłam sobie aż trzy dni treningu.Zawsze regeneruje się jeden dzień, rzadziej dwa, jednak zdarza się. Ten tydzień był naprawdę ciężki ale w pozytywny sposób. Wracałam do domu o 18 i po całym dniu na nogach, po emocjach jakie mi codziennie towarzyszyły nie miałam siły na nic. Zmuszałam się do naprawdę chwilowej nauki, tylko nie wiem po co, bo nie mogłam się skupić na tym, co w danej chwili robiłam. O treningach nie wspominając. Wolałam wygodnie usiąść na kanapie i włączyć telewizor. Natłok zajęć mnie przytłoczył. Pozwoliłam sobie na grzeszki na widelcu. Ciastko, cukierek, napój gazowany. Nie wyeliminowałam zdrowej żywności, tylko dodawałam tą niezdrową. Jest sobota, choć trochę się już unormowało i dopiero teraz zdaję sobie sprawę i już się nie zadręczam, tym, że ten tydzień był tak szalony. Był i już. Czasami musimy sobie pozwolić na rozsądne błędy. Po raz któryś musimy się zatrzymać, żeby wziąć rozbieg. Dlatego nie załamuj się tym, że zjadłaś ciastko! Nie załamuj się tym, że dzisiaj nie ćwiczyłaś, że wypiłaś szklankę pepsi. Nie poddawaj się, gdy dopadnie Cię gorszy dzień. Nie zawsze musisz nad tym panować. Tak już jest, że musimy się czasami cofnąć o krok, by zrobić dwa. Jedna słodkość nie zepsuje Twoje paromiesięcznej pracy. Jeden niezrobiony trening nie zabierze Ci tego, nad czym tak długo pracowałaś. Czasami nasz organizm potrzebuje dłużej przerwy, która zazwyczaj przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. 
Ale co z tego? Ważne aby to jakoś przejść, nabrać podwójnej mocy i działać dalej. Twoje życie jest w Twoich rękach. Zawsze możesz zacząć działać. Tylko nie zrozum mnie źle. Gdy masz ochotę na chipsy to ich nie jedz, gdy masz wolną sobotę to zrób trening. Chodzi o to, aby nie zwariować i nie stwarzać byle pretekstów. Zdrowe życie to nie wyrok, a nagroda. To że czasami siebie zaniedbujemy powinno wychodzić 
z przytłaczającej sytuacji, która na pewno kiedyś minie, a wtedy musisz wrócić silniejsza przynajmniej dwa razy! Zrozum to, że nieświadomie popełniamy błędy, tych nieświadomych nie unikniesz, a świadome odstaw jak najdalej.

Wiem, zdjęcie kompletnie nie na temat. Niestety nie miałam okazji zrobić jeszcze żadnych sesji. Niebawem coś nowego się pojawi. :)Komentarze

 1. Dokładnie, trzeba walczyć!
  Super post!

  High Five? :)
  http://fridayp.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Był i już. Ładnie powiedziane. Nie ma się co zadręczać minionymi małymi błędami. Dużymi w sumie też.

  Nie mam nic do powiedzenia. <-- klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy jest tylko człowiekiem, któremu zdarzają się lepsze i gorsze momenty ;) Ważne też, żeby ciągle nie narzekać i mieć otwarty umysł na zmiany ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialny post, bardzo mnie nim zmotywowałaś! Ostatnio regularnie ćwiczyłam, przez natłok nauki przestałam i miałam wyrzuty sumienia ;/ nie warto się tak zadręczać, trzeba iść do przodu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie teraz potrzebowałam takiego wpisu! Dałaś mi ogrom motywacji :)
  Ostatnio staram się regularnie ćwiczyć, lecz jedyne nad czym muszę pracować to ograniczanie jedzenia niezdrowych rzeczy ;/

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 6. Motywację ten post daje, nie ma co oszukiwać. U mnie z ćwiczeniami jest baaardzo różnie, czasami porobię, czasami nie. I w sumie dlatego efektów żadnych nie widać.

  My blog - Click!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam wyrzuty sumienia, że wczoraj nie trenowałam a przerwę od treningu mam dopiero dzisiaj. Trudno zrobię dziś ten trening, mimo że mam strasznego lenia ;)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się z Tobą kochana! Uważam, że nie warto zajmować się tym co było tylko skupić się na przyszłości! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja tez tak myśle ;) wolę zyć teraźniejszością niż rozmyślac nad przeszlościa...

  Nowy post - zapraszam!
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 10. Właśnie tak! Jeden dzień luzu i mile spędzonego czasu nie znaczy, że mamy się karać! Wtedy odejmiemy sobie przyjemności w życiu (jest ich nie za dużo) i będziemy za każdym razem, gdy przeżyjemy coś przyjemnego żałować. A po co?
  >foxydiet<

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapraszamy ;**

  ♥ sugarspiritshop.cupsell.pl ♥

  I przepraszamy za spam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty