Żegnajcie wymówki – czas na organizacje czasu !


Pewnie Tobie, tak samo jak mnie ciągle brakuje na wszystko czasu, a jak już ten czas się znajdzie to ucieka Ci przez palce, jak parzący z gorąca morski piach. Minął już tydzień ferii, a Ty właśnie zdałaś sobie sprawę, że tak naprawdę nic nie robiłaś? Lenistwo całkowicie Tobą zawładnęło? Minęło już tyle wolnego czasu, który mogłaś przeznaczyć na coś lepszego, niż leżenie i oglądanie seriali. Tak, ja też to znam, a raczej znałam.

Postanowień było miliony – to jest mój dzień, od dzisiaj ograniczam telewizor do minimum, godzinę poświęcam na naukę z matmy, w końcu za rok matura, trzeba się wziąć do pracy, później przeczytam lekturę, wyjdę na spacer… Planów sto tysięcy, a organizacji żadnej. Gdy już zaczął się mój dzień zrobiłam wszystko, o czym mówiłam. Następny spędziłam równie dobrze, co poprzedni. Natomiast kolejnego dnia postanowienia i plany wyparowały. I takim oto sposobem, kończyłam to szybciej, niż zaczęłam. Taki rytuał powtarzał się przez parę tygodni, aż w końcu zrozumiałam błąd, który non stop popełniałam. Brak organizacji – taki banał, który spowodował, że plany rzadko zamieniały się w czyny. Poniedziałek, nowy tydzień, nowe nawyki, dzień motywujący do zaczęcia od nowa i od teraz. Sporządź grafik, nie na cały tydzień, rób go na bieżąco i koniecznie zapisz! Bez zapisu postanowień, planów, czy zajęć on wyparuje, uwierz mi na słowo. Ustal priorytety, ale nie rezygnuj z innych zajęć. Ułóż plan realny, zachęcający, nie rutynowy. Znajdź w nim miejsce na czynności ważne i te mniej ważniejsze. Nie rezygnuj z przyjemności, nagradzaj się nimi za wykonanie swoich postanowień. Koniecznie wprowadź treningi, czas na przygotowanie posiłków i regeneracje. Pamiętaj, że wszyscy mamy do wykorzystania tyle samo czasu, całe 168 godzin tygodniowo. Innym się udało, to dlaczego Tobie ma się nie udać? Nie zapomnij, że Twój los zależy od Twoich nawyków.
Ogranicz to, co nie przynosi korzyści. Bądź sumienna, a to zagwarantuje Twój sukces.

Zakoduj: każdy nowy dzień jest kolejną szansą do zmiany Twojego życia!
Proszę wszystkich czytających mojego bloga o dołączenie do witryny, która znajduję się na pasku po prawej stronie. Dziękuje za każde dołączenie, na pewno pomoże mi to w rozwinięciu bloga.
 Znajdziecie mnie również na DDOB.


Komentarze

 1. Dobra organizacja czasu to podstawa

  http://freedomysoul.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda z tym zapisywaniem. Nawet jeśli nie wypełni się każdego punktu, to i tak zrobimy więcej niż jakbyśmy mieli działać bez tego planu :) Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zrobiłam tablicę do której doczepiam dni tygodnia i uwierz mi to duuużo dało w organizacji czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja własnie nigdy nie moge sb wszystkiego fajnie zorganizować przez co czasami nie wyrabiam :D
  grlfashion.blogspot.com
  mogę prosić o poklikanie w linki u mnie ?:D

  OdpowiedzUsuń
 5. Czasem zdaję sobie sprawę że marnuję czas, a mogłabym go jakoś lepiej wykorzystać. Miałam wiele postanowień i planów, które skończyły się niepowodzeniem. Prawdą jest że jestem strasznym leniem i nie potrafię się zmotywować, tak już mam i tak się to za mną ciągnie. Mam nadzieję że uda mi się przełamać moje lenistwo i w tym roku zacznę działać :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja próbuję się własnie zorganizować i zaprzyjaźnić z moim własnoręcznie robionym kalendarzem/organizerem ;)

  Skomentujesz? Zaobserwujesz? Dopiero zaczynam -> MÓJ BLOG - KLIK ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Miło się czyta twoje posty! <3
  Obserwujemy? Daj znać u mnie na blogu. :D
  http://mikolajkulicki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post ;*
  pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie, będzie mi bardzo miło jeśli zajrzysz, zaobserwujesz xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
 9. Czasem ciężko się zmotywować i zebrać do pracy. Myślę, że najtrudniej to przezwyciężyć lenia przez pierwszy tydzień lub nawet dwa a potem gdy stanie się to codziennością jest już łatwiej:)

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekawy post! mi również czas za szybko płynie ale organizacja musi być :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty